Festiwal SEO 2015 Katowice

Ikona festiwalu SEO w Katowicach 2015

Festiwal SEO 2015 – konferencja SEO na coraz lepszym poziomie

Polska nie jest światowym prekursorem nowych działań w zakresie SEO i z pewnością nie będzie, jednak od jakiegoś czasu nie mogę narzekać na kompletny brak zainteresowania tematem i rozwojem. Dwa lata temu powstał pomysł Festiwalu SEO dla krajowych przedstawicieli branży – Artur Strzelecki zorganizował spotkanie, które cieszyło się naprawdę sporym zainteresowaniem. Rok temu powtórzył swoją akcję i wyszło bardzo fajnie. W tym roku robi trzecią edycję wydarzenia, którego poziom cały czas idzie w górę.

Tak więc, Proszę Państwa – Festiwal SEO 2015 Katowice zbliża się wielkimi krokami, bo odbędzie się już pod koniec maja.

Program i prelegenci Festiwalu SEO 2015

Festiwal w Katowicach na szczęście nie idzie w kierunku promowania tych samych twarzy i tematów, które przewałkowane były już mnóstwo razy. Program w założeniu co roku ma poruszać nowe tematy, które są aktualne w branży i tak też się dzieje. W tym roku zaplanowane są prezentacje skupione wokół:

  • współpracy z klientami – temat-rzeka, zawsze będzie aktualny;
  • optymalizacji i użyteczności;
  • wyjścia z kary nałożonej przez Google.

Brzmi to dość enigmatycznie i bardzo ogólnie, ale patrząc po nazwiskach prelegentów, którzy potwierdzili swoją obecność mam prawo sądzić, że będzie naprawdę ciekawie. Podoba mi się, że Artur otwiera się na osoby spoza Polski, które mogą wnieść całkiem nowe poglądy. Na Festiwalu w Katowicach będą więc wygłaszać swoje prezentacje osoby, które miesiąc temu były prelegentami na prestiżowym już BrightonSEO, m.in. Dixon Jones z Majestic (Wielka Brytania) czy Kaspar Szymanski – były Googlers, który zajmuje się karami ręcznymi.

Ponadto drugi raz prelegentem będzie Łukasz Żelazny z uSwitch, a także osoby z WebSem, AdSeo, Onet, Whites, ContentStream, Semstorm, AKM3 czy Zgred.pl.

Tak więc poziom powoli robi się światowy – co potwierdza fakt, że pierwsza tura biletów wyprzedała się w godzinę. Na chwilę obecną jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, jednak myślę, że do 29 maja, kiedy ma się rozpocząć cały Festiwal, wszystkie bilety zostaną wykupione.

Festiwal SEO Katowice od innej strony

Artur Strzelecki idzie o krok dalej i w oprócz serii prezentacji z SEO i dziedzin pokrewnych organizuje mini targi branżowe sponsorów festiwalu. Tak więc w jednym miejscu będzie można dowiedzieć się czegoś konkretnego, jak i nawiązać nowe kontakty. Oczywiście najwięcej zapewne będzie działo się na after party, w bardziej kameralnym gronie, ale to zaleta takich właśnie wydarzeń i specyfika branży. W każdym razie – byłem na dwóch poprzednich edycjach Festiwalu SEO w Katowicach i wróciłem zadowolony. Teraz też jadę, szczególnie, że poziom wystąpień z roku na rok rośnie.

Widzimy się 29 maja 2015 r. w Katowicach, w Oku Miasta w Rondzie Sztuki, o 17.00. Dokładnych informacji na temat dostępności biletów i o wszystkich prelegentach można szukać bezpośrednio na stronie Artura:

http://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2015-katowice

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *