VortalCloud – nowe narzędzie do publikacji treści

O trudnościach w znalezieniu dobrej, wartościowej strony do publikacji artykułu oraz problemach z polskim content marketingiem pisałem ponad pół roku temu w artykule „Sztos… czyli Content Marketing po polsku„. Niedawno miałem okazję przetestować nowe narzędzie do CM i SEO. Mowa tu o niedawno powstałym systemie VortalCloud. Jest to platforma służąca publikacji treści na dedykowanych serwisach branżowych, uszeregowanych pod względem popularnych kategorii tematycznych(zdrowie, finanse, moda i uroda, prawo, nieruchomości, turystyka, motoryzacja, lifestyle itp.). W odróżnieniu od platform typu Whitepress i Nextcontent, stanowi niezależny system, posiadający sieć własnych serwisów, tworzonych, administrowanych i monitorowanych we własnym zakresie.

Zawsze, kiedy pojawia się kolejna miejscówka na nazwijmy to „przyzwoitego linka”, pojawia się wiele pytań, chociażby o to, jak długo dany serwis będzie trzymał tematykę i nie zamieni się w „portal o wszystkim”, bo jak już kiedyś wspominałem, jest to nagminna praktyka po stronie wydawców. W przypadku tego narzędzia jest mocny podział na tematyczność i jest to jedno z głównych haseł VortalCloud,

vc tem

więc myśląc pozytywnie wierzę, że tak się nie stanie. Kolejne pytanie, to jakie podejście będzie miał moderator do reklamodawców? Seowcy są bezwzględni, dla niektórych nadal głównym celem jest upchnięcie linka jak najmniejszym kosztem co może zaburzyć „symbiozę”, więc czy wizja większego zarobku zmiękczy wydawcę? I kiedy dostanie słaby artykuł, który w gruncie rzeczy nie powinien pojawić się na serwisie, to czy jednak go zaakceptuje, tylko dlatego, że było kilka złotych więcej do zarobienia? Owszem, ta kwestia mnie ciekawi, a jak będzie zobaczymy.

Co znajdziecie w systemie?

pakiety VC

Po rejestracji w VortalCloud otrzymujemy możliwość wyboru pakietów, umożliwiających publikację od 1 do 3 artykułów na wybranym vortalu tematycznym. Obecnie do dyspozycji jest 35 serwisów, jednak ich liczba ma się stopniowo zwiększać o 10-15 stron miesięcznie, jak zapewnia twórca systemu za jakiś czas zobaczymy ile w tym prawdy. Liczba artykułów i linków zależy od wybranego pakietu. Najprostszy – Simple – daje możliwość publikacji 1 artykułu (1 link follow i 1 nofollow w obrębie pakietu). Pakiet Linked to 2 artykuły automatycznie podlinkowane między sobą w obrębie jednej domeny (1 link follow i 2 nofollow w ramach pakietu). Pakiet Pyramid umożliwia publikację 3 artykułów automatycznie podlinkowanych między sobą w obrębie jednej domeny (1 link follow i 3 nofollow w ramach pakietu). Pyramid Extra zapewnia dodatkowo możliwość podlinkowania artykułów między vortalami (przy zakupie większej ilości pakietów). Artykuły dodawane są samodzielnie przez klienta po rejestracji w systemie, co wydaje się być rozwiązaniem dosyć wygodnym z punktu widzenia użytkownika.

dodaj art VC

Ponadto każdy publikowany artykuł udostępniany jest w social media (Facebook, Google+, Twitter)więc wygląda na to, że każda publikacja ma całą „otoczkę” społecznościówkową.

Trochę statystyk

Pozwoliłem sobie zajrzeć w backlinki i ruch na stronie przez majestic.com i semstorm.com. Widać że backlinki do strony są budowane, na plus działa to że nie ma backlinków z SWL’a ani nie widać efektów żadnego spamowego „BLASTA” na te domeny. Doszukałem się kilku linków, które nie wyglądały mi na „supernaturalne” i nie omieszkałem spytać o to autorów tego projektu, okazało się że stopniowo dla zróżnicowania pojawiają się linki z prywatnego zaplecza przygotowanego specjalnie pod ten projekt. No powiedzmy że taki zabieg stosowany w granicach rozsądku nie powinien być groźny (jak na razie) tym bardziej, że patrząc na rozłożenie anchor text’ów, praktycznie wszystko to linki typu brand/adres.

kanone.pl majestic

Co do ruchu to powiem tak, szaleństwa nie ma. Choć jednak serwis który sprawdziłem prezentuje tendencję wzrostową.

topliving semstorm

Co wydaje się być bardzo istotne jak dla mnie, serwisy dostępne w ramach Vortal Cloud w żaden sposób nie biorą udziału w systemie wymiany linków, a wszyscy wiemy, jak mogą skończyć strony, które się bawią w takie „ryzykowne” rzeczy a ja publikując artykuły z linkiem do stron moich klientów nie chcę ściągać na nich niebezpieczeństw. Wygląda na to, że moderacja jest bardzo mocna, po tym co miałem okazję zaobserwować.Owszem, czasem może się to wydawać irytujące, ale nie ma się co dziwić, utrzymanie porządku na serwisach jest korzystne dla obu stron. Nie znalazłem na tych serwisach śmieciowych precli, duplikatów czy tekstów z mieszarek, a jedynie unikalny, weryfikowany content, dopasowany do tematyki danego serwisu, a to już w sumie o czymś świadczy. Panel obeznanym SEOwcom raczej nie sprawi problemów, ale i zwykły użytkownik powinien sobie poradzić, a sama publikacja nie zajmuje zbyt wiele czasu.Wydaje mi się, że ceny pakietów są uczciwewykupując pakiet z trzema artykułami płacimy mniej, bo w sumie kontent kosztuje i tym razem jestem zaskoczony, że ktoś w końcu wziął to pod uwagę – w końcu dzięki temu wydawca ma dostarczany unikalny kontent na stronę.

Podczas testów rzuciło mi się w oczy kilka bugów, ale po zgłoszeniu zostały naprawione, więc kontakt z administratorem jest raczej ok.

Po przetestowaniu tego systemu przyznam, że jest to nawet ciekawe rozwiązanie i fajny element dla każdej kampanii w sieci. Ja bardziej widzę to narzędzie jako element SEO linkbuilding’u niż Content marketingu. Biorąc pod uwagę warunki w jakich przyszło nam tworzyć SEO i Content Marketing w Polsce, zakwalifikowałbym ten system jako krok w dobrą stronę. Oczywiście czas i kolejne zmiany pokażą,jak długo w tym kierunku będziemy zmierzać.

19 replies
 1. w pobliżu
  w pobliżu says:

  Tylko czy strona z ich pakietu (jedna z działu finanse) o site bliskim 50 to vortal o dobrej jakości?
  Hmmm jak dla mnie – precelek tematyczny, tak bym to nazwał…

  Ktoś już testował ?

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   Ja podlinkowałem swoje arty w innych publikacjach z tych „droższych” z Whitepressa i niektórych klientów… jak jeszcze nie jest rozdmuchany i zaspamowany profil to warto tam być pierwszy na tych domenach.

   Co będzie w przyszłości, jak zawsze czas pokażę 😉

   Odpowiedz
 2. DMati
  DMati says:

  Zarejestrowałem się z ciekawości, fajne hasła na stronie mające zachęcić i w ogóle LOL ale patrząc na listę serwisów słabo to widzę na obecną chwilę.

  Do wyboru kilkanaście blogów, niestety wszystkie to śmieciówki (część wedle whois od sierpnia 2014) a nie normalne rozwijane serwisy. Co gorsza, skoro ta lista to tylko ich serwisy to jak zwiną interes to i te blogi znikną a wraz z nimi opłacone publikacje ;-))) Gdzie tu sens?

  Odpowiedz
 3. Paweł
  Paweł says:

  Widziałem te stronki i niestety stwierdzam, że to są takie dzisiejsze precle, trochę ładniejsze i z lepszą treścią niż to było parę lat temu. Stronki postawione podobnie jak wiele na whitepress tylko pod $$$ z artykułów sponsorowanych – świeże domeny… można tam publikować arty pod wysokiej jakości zaplecze i tyle. Jak nie pozyskają stron z historią, jakieś normalne strony albo portale to nie wróżę temu projektowi sukcesów jeśli będą się opierać tylko na swoich stronach. Być może niedługo będzie czekać jak Google się weźmie za te strony i wytnie za jednym zamachem całe zaplecze, szkoda by było ale zawsze może znaleźć się jakiś życzliwy niezadowolony z usługi.

  Odpowiedz
 4. Paweł Kijko
  Paweł Kijko says:

  Mam już artykuły we wszystkich pakietach w tym narzędziu. Też do nich podszedłem z nadzieją – czytając że i tak podchodzi Tomek Wydra. Jak na razie
  in plus:

  udział Social Media w podlinkowywaniu w miarę fajne linki do portali o czym pisałeś
  ceny ok

  in minus:
  panelu to trzeba się nauczyć, nie jest intuicyjny
  maaałooo serwisów
  trochę może za mocne nastawienie na nofollow

  ale jestem dobrej myśli. Kontakt z administratorami jest ok.

  Odpowiedz
 5. Paweł
  Paweł says:

  Hmmm, po zapoznaniu się VortalCloudem uważam, że to raczej dobre narzędzie do przyzwoitego linkbuildingu, ale do Content Marketingu chyba jeszcze nie. I wszystko ok, ale albo ja nie ogarniam tego cennika, albo jest trochę drogo (jeśli mówimy o linkbuildingu), bo z tego co widzę za publikację 1 arta cena wynosi 60 zł …

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   Tez pisałem im że trochę za drogo jak na początek, ale jak maja niby dbać o rozwój i jakość to może nawet lepiej.

   Czas zweryfikuje co będzie dalej.

   Odpowiedz
   • Paweł
    Paweł says:

    Z drugiej strony nie każdy będzie tam umieszczał arta za 60 zł, więc będzie niewiele linek wychodzących, co raczej na plus dla artykułodawcy.

    Natomiast pojawia się pytanie czy nie padnie to wszystko z powodu zbyt niskiego zainteresowania?

    Czas pokaże….

    Odpowiedz
 6. VortalCloud
  VortalCloud says:

  Witam i dziękuję za wszystkie komentarze, chętnie odpowiem na pytania i rozwieję wątpliwości.

  To co warto wg mnie dodać do całego wpisu Darka:
  1. Nasze vortale stawiamy na autorskim frameworku, dzięki temu możemy rozwijać funkcjonalności poszczególnych stron i wzbogacać je o treści atrakcyjne dla użytkowników – nie tylko artykuły.
  Cały plan rozbudowy naszych stron podzielony jest na etapy – jeden z nich to właśnie indywidualna rozbudowa każdego z vortali.
  2. Żaden z podobnych systemów nie ma automatycznego linkowania wewnętrznego.
  Publikując 2 lub 3 artykuły w ramach pakietu – są one automatycznie podlinkowywane wewnętrznie.
  Więcej szczegółów na naszym blogu: https://vortalcloud.com/blog-post,4.htm
  3. Tylko my oferujemy również możliwość linkowania Waszych artykułów pomiędzy Vortalami.
  Pomyślcie jaką ma moc seria artykułów na np. 5 domenach linkowana ze sobą jako „Polecane artykuły” 🙂
  Tu znowu odsyłam do naszego bloga: https://vortalcloud.com/blog-post,5.htm

  I na koniec dodam jeszcze jedno: nie da się z nowego systemu (nowych stron) stworzyć w parę miesięcy superjakościowych miejsc na linki i artykuły. Dlatego nie dziwię się, że część z Was postrzega nasz system jako grupę precli – jednak przed tym zamierzamy się bronić.
  Pozdrawiam
  Maciek Chmurkowski

  Odpowiedz
 7. Leszek
  Leszek says:

  Ja to jeszcze chwilę się wstrzymam z testami vortalcloud, za krótko na rynku są, teraz to wszystko wygląda ok, ale za pół roku może być już trochę inaczej.

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *