WPSEO – Systemy do zarządzania wieloma WordPressami z jednego miejsca.

Systemy do zarządzania wieloma WordPressami z jednego miejsca

Stawianie stron opartych na WordPressie nie stwarza żadnych problemów, nawet jeśli chcemy utworzyć kilkanaście domen. Pierwsze bariery można napotkać wówczas, jeżeli przychodzi nam zarządzać tymi witrynami. Szczególnie, gdy musimy ogarnąć nie kilka, a kilkaset stron. Jednak cały ten proces można przeprowadzić znacznie szybciej, ograniczając do minimum czas poświęcony na zarządzanie.

nowy-panel-wpseo1

Zarządzaj WordPressami z jednego miejsca

Kontrolowanie i wprowadzanie aktualizacji do wszystkich stron opartych na WordPressie byłoby łatwiejsze, gdyby nie konieczność logowania się do każdej witryny oddzielnie i modyfikowanie każdej z nich właściwie w taki sam sposób. Dzięki nowoczesnym systemom do zarządzania wieloma WordPressami, czynności te można niemalże zautomatyzować. Zamiast przełączać się między witrynami, można mieć do nich dostęp z jednego panelu.

co zystam panel

Między innymi takie możliwości daje WPSEO – innowacyjne narzędzie powstałe z myślą o uproszczeniu zarządzania potężnym zapleczem SEO albo wieloma blogami firmowymi. A funkcjonuje to w prosty i przystępny dla każdego sposób.

Początkowo usługa była skierowana do osób, które chciały stworzyć np. zaplecze SEO i nie posiadały żadnych stron. Dzięki temu narzędziu możliwe było szybkie skonfigurowanie domen, umieszczenie tekstów oraz  linkowanie. WPSEO został jednak rozbudowane o funkcję dodawania blogów zewnętrznych (opartych na WordPressie) i zarządzania nimi – dzięki temu stało się narzędziem także dla firm e-marketingowych.

Ale jak to się ma do możliwości sprawnego zarządzania integrowanymi witrynami? Jedną z najnowszych funkcjonalności wprowadzonych do WPSEO jest masowość wykonywanych operacji. Wcześniej działania można było wykonywać w obrębie jednej domeny, ale sam fakt zgromadzenia wszystkich stron w jednym miejscu i tak umożliwiało usprawnienie tych procesów. Teraz narzędzie pozwala na wykonywanie tych samych czynności dla wybranych albo wszystkich domen jednocześnie. Kilkoma kliknięciami można więc zainstalować nowe wtyczki, zmienić dotychczasowe skórki na nowe szablony (a tych w repozytorium jest ponad 150 + dochodzi jeszcze możliwość wgrywania własnych), usuwać zawartość domen – słowem, przeprowadzać aktualizacje w sposób masowy.

Ciekawą opcją WPSEO jest podziałdomen na konkretne projekty poprzez przypisanie ich do poszczególnych grup. Do każdej z grup można także losowo dodawać zgromadzone w bazie teksty, co znacznie usprawnia pracę. Nie trzeba już umieszczać treści jedna po drugiej, bo wszystko dzieje się to automatycznie (z zachowaniem ustalonej wcześniej częstotliwości czasowej).

4824231

Z powyższą funkcjonalnością połączona jest kolejna – możliwość tworzenia własnych użytkowników i przypisywanie ich do konkretnych projektów. Dzięki temu sprawowanie nadzoru jest łatwiejsze i bardziej uporządkowane. A poza tym taka opcja może przydać się, gdy chcemy dowiedzieć się, który z użytkowników odpowiada za ewentualne błędy na stronie.

WPSEO pozwala również na wygodne edytowanie tworzonych projektów. W każdej chwili można wprowadzać dowolne zmiany – wystarczy jedno kliknięcie, by zmodyfikować projekt bądź go usunąć. Na uwagę zasługuje także opcja duplikowania projektów – przydaje się, gdy oba projekty są do siebie bliźniaczo podobne, lecz wymagają wprowadzenia tylko niewielkich modyfikacji.

Zarządzanie wieloma WordPressami usprawnia również funkcjagenerowania statystyk – zarówno dla wybranej grupy domen, jak i pojedynczych stron. Dostępne są one w formie graficznej, co ułatwia przeprowadzanie analiz. Dzięki tej opcji można uzyskać informację o najczęściej linkowanych domenach, liczbie linków prowadzących do witryn, błędach w domenach, liczbie błędnych linków wychodzących, itp.

 

Wygodne zarządzanie zbiorem domen możliwe jest również dzięki dodatkowym funkcjom w obrębie dodawarki postów. WPSEO pozwala m.in. na: dodawanie wpisów z generowanymi automatycznie grafikami (tematycznie dopasowanymi do treści wpisów), dodawanie ikony wpisu, losowe dodawanie miniatur oraz wiele innych.

WPSEO daje także możliwość generowania raportów, które także łatwo zaimportować do innych narzędzi analitycznych.

Czy inwestycja w WPSEO się opłaca?

WPSEO to jedno z najlepszych narzędzi, dzięki któremu zarządzanie zapleczem bądź innymi stronami opartymi o WP jest znacznie prostsze i szybsze. I chociaż można się bez niego obejść (w końcu zarządzać stronami można „ręcznie”), może stanowić świetne wsparcie każdej agencji SEO czy firmy zajmującej się e-marketingiem.

By przekonać się o opłacalności korzystania z tego narzędzia, warto skorzystać z możliwości założenia darmowego konta. 14 dni testów wystarczy, by odpowiedzieć sobie na pytanie o opłacalność wykupienia usługi WPSEO.

 

Zapraszamy do darmowowego testu produktu WPSEO.

wpseologo

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *