Dywersyfikacja zaplecza SEO z usługą Rocket IPs – mini test

Dywersyfikacja zaplecza SEO z usługą Rocket IPs – mini test

Co jest pierwszym poważnym problemem podczas stawiania większego zaplecza SEO? Okazuje się, że dobra dywersyfikacja domen, która uniemożliwiałaby wykrycie stron zapleczowych przez Google. Niestety klasyczne usługi hostingowe są pod tym względem zawodne, a specjalny hosting SEO również wiąże się z wieloma ograniczeniami. Okazuje się, że jednym ze sposobów jest skorzystanie z Rocket IPs – usługi oferowanej przez SEOWAY.pl, która jest alternatywą dla usług hostingowych każdego typu. Czy to faktycznie działa? Czy rzeczywiście się opłaca?

logo rocket

Rocket IPs jest usługą, którą można podłączyć zarówno do hostingu współdzielonego czy VPS. Główną zaletą jest olbrzymia dywersyfikacja stron zapleczowych. Narzędzie pozwala na różnicowanie adresów IP (ok. 900 różnych adresów IP) dostępnych nawet w 160 klasach adresowych. Ponadto daje dostęp do wielu geolokalizacji, 16 różnych Data Center. A co najważniejsze – Rocket IPs to aż 16 Systemów Autonomicznych (tzw. AS-ów). I to właśnie wyróżnia narzędzie na tle innych usług hostingowych, które z reguły związane są zaledwie z 2 różnymi AS-ami, a różnorodność adresów IP jest naprawdę ograniczona.

Narzędzie Rocket IPs dostępne jest w dwóch wariantach pakietowych. Pakiet Standard to możliwość podpięcia nielimitowanej ilości domen, 100 różnych adresów IP w obrębie 50 różnych klas adresowych. Parametry są już dość wystarczające dla osób, które zarządzają w miarę rozbudowanym zapleczem.   Jeżeli komuś zależy na jeszcze większej dywersyfikacji, może wykupić pakiet PRO, który daje dostęp do nielimitowanej ilości domen, 300 różnych IP oraz ponad 100 różnych klas adresowych.

1. Różnicowanie adresów IP

Rocket IPs to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chcą zróżnicować adresy IP, wykorzystując także inne elementy wpływające na dywersyfikację domen. Dzięki panelowi w łatwy i szybki sposób można w zasadzie kilkoma kliknięciami przypisać stronom nowe adresy IP z różnymi geolokalizacjami. Opcja Multiple Domains jest szczególnie cenna, jeśli nie chcemy domena po domenie zmieniać adresy IP, a musimy zmienić adresy co najmniej kilkudziesięciu witrynom. Adresy IP można zmieniać także ręcznie, wybierając dostępne z listy. Lepiej jednak zdać się na „automat”, godząc się na sugerowane propozycje.

rocket 1

2. Ustawienie blokady wybranych botów

Boty internetowe, które odwiedzają witrynę przyczyniają się do znacznych obciążeń serwerów oraz wykorzystywania transferu. Mogą też szpiegować, próbując wykryć zaplecze SEO. Rocket IPs walczy z agresywnymi bad botami, umożliwiając ich blokowanie. Wystarczy tylko wybrać z listy te roboty, które są szkodliwe, a narzędzie nie dopuści ich do naszych stron zapleczowych.

Lista robotów, które można zablokować jest dość pokaźna, a jednocześnie jest stale aktualizowana. Na dzień dzisiejszy obejmuje takie bad boty jak:

·         AppEngine-Google,

·         Indy Library,

·         360Spider,

·         DotBot,

·         80legs,

·         Psot,

·          Xenu,

·         Baiduspider,

·         Custo,

·         Yandex.

rocket 2

3. Zmiana nagłówka Server

Chcąc mieć jeszcze większy wpływ na utrudnienie wykrycia zaplecza przez Google, warto dokonać zmiany nagłówka Server. Taką możliwość daje Rocket IPs, czego z kolei nie oferują hostingodawcy. Zmiany można dokonać ręcznie, aczkolwiek zalecany jest automatyczny wybór nagłówka. Odbywa się to na podstawie ich prawdopodobieństwa występowania w Internecie (na podstawie miliona najbardziej popularnych stron wg Alexa).

rocket 3

4. Blokowanie ataków brute force

Strony oparte na WordPressie bardzo często narażone są na tzw. ataki brute force. Ci którzy nie wiedzą na czym one polegają, wyjaśniam w skrócie – chodzi o nieudane próby logowania do panelu poprzez wpisywanie przypadkowych (najbardziej prawdopodobnych loginów i haseł) danych z dostępnych kombinacji.

Dzięki Rocket IPs, nie trzeba poszukiwać skutecznych metod blokowania tych ataków. Narzędzie w 99% chroni przez brute force strony oparte na WordPressie. Na to rozwiązanie warto szczególnie zwrócić uwagę, gdyż jest to nowość w porównaniu z dostępnymi usługami hostingowymi, które takiej opcji nie oferują.

5. Dostęp do statystyk

Z panelu Rocket IPs mamy także dostęp do statystyk, informujących m.in. o jakości i ilości odwiedzin. W formie procentowej podawane są dane związane z najczęściej odwiedzanymi domenami, najbardziej aktywnymi botami odwiedzającymi strony. Podawany jest również procentowy udział konkretnych adresów IP przy odwiedzinach domen czy geolokalizacja.

Szczególnie przydatna może okazać się informacja związana z aktywnością danego IP. Jeżeli właśnie z tego adresu wysyłane są np. komentarze spamujące, wystarczy skorzystać z narzędzi uniemożliwiających dodawanie komentarzy konkretnie spod tego IP.

rocket 4

Dodatkowe możliwości Rocket IPs

Twórcy Rocket IPs caly czas dbają, by ich usługa była najbardziej konkurencyjną spośród dostępnych na rynku. Dlatego zapowiadają kolejne modyfikacje i ulepszenia, które mają dać dostęp do jeszcze większych możliwości.

W najbliższym czasie ma ruszyć m.in.:

·         zamawianie wybranego pakietu z panelu,

·         udoskonalenie losowania IP,

·         cachowanie JS / CSS.

Ponadto plany przyszłościowe uwzględniają m.in. możliwość wykonywania operacji grupowych, grupowanie domen i tworzenie projektów, automatyczną minimalizacją i kompresję CSS i JS.

 

 

Krótkie podsumowanie

Standardowym usługom hostingowym i usługom SEO hostingu wyrosła naprawdę poważna konkurencja. Rocket IPs posiada wiele udogodnień, które dają mu znaczną przewagę. Mam tutaj na myśli przede wszystkim bardzo dobre różnicowanie domen – w zakresie adresów IP, klas adresowych, Data Center, geolokalizacji czy Systemów Autonomicznych. Za narzędziem przemawia również możliwość zmniejszenia obciążenia serwerów i zmniejszenie zużycia transferu poprzez blokowanie niechcianych botów. Do tego prosty i przejrzysty panel, a także intuicyjna jego obsługa.

Rocket IPs może okazać się dobrym narzędziem dla wszystkich pozycjonerów, którzy chcą dalej korzystać z dotychczasowego hostingu, a chcą mieć pewność dywersyfikacji domen albo po prostu dla hostingodawców SEO, którzy chcą zwiększyć atrakcyjność oferty.

 

Dla wszystkich czytelników mojego bloga po powołaniu się na ten artykuł 20 % zniżki przy zakupie na rok.

Rocket IPS, alternatywa dla SEO hotsingu

http://rocketips.com/

produkty_rocketips

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *