Zadbaj o jakość linków wychodzących na stronach www

wpdash_2560x1440

Jednym z czynników wpływających na popularność strony internetowej w wynikach wyszukiwania są linki prowadzące do niej. Jeszcze kilka lat temu istotne znaczenie miała ilość linków – im więcej odnośników prowadziło do danej witryny, tym wyżej była oceniana przez algorytm Google. Aktualnie, w dobie Pingwina liczy się już nie tylko ilość linków, ale również ich jakość.

Posiadasz setki stron www, na których regularnie publikujesz wpisy – nieprzerwanie od kilku lat? Czas przejrzeć wszystkie linki wychodzące.

 

Dlaczego monitorowanie linków wychodzących ma znaczenie?

 

Jakość linków jest dla Google ważnym kryterium oceny popularności strony internetowej. Linki prowadzące do niskiej jakości witryn oraz linki pochodzące ze słabych domen są elementem wpływającym na pozycje w wynikach wyszukiwania. Z kolei fakt, że kiedyś dana witryna uchodziła za stronę dobrej jakości wcale nie musi oznaczać, że tak jest do teraz. Szczególnie, jeśli linki wychodzące zamieszczaliśmy ładnych parę lat temu.

Trzeba pamiętać, że każda domena, jeśli nie zostanie przedłużona, traci ważność. To z kolei oznacza możliwość przechwycenia jej przez spamerów i przekształcenia jej w domenę zawierające treści niedozwolone (np. strony pornograficzne, itp.). Każda witryna może stać się również przedmiotem ataku hakerów, którzy „zmieniają przeznaczenie” strony. Czasami po prostu domena wygasa i traci swoją moc. By nie dopuścić do sytuacji, w której „zepsute” linki wychodzące traktowane są jako niskiej jakości, należy stale je monitorować. Trzeba systematycznie sprawdzać, czy któryś z odnośników nie prowadzi do witryny już nieistniejącej bądź zawierającej nieodpowiednie (z punktu widzenia Google) treści.

 

Jak sprawdzić poprawność linków?

 

Poprawność linków wychodzących / przychodzących można sprawdzić manualnie. Nie da się ukryć, że ręczna ocena jakości odnośników to proces żmudny, czasochłonny i nie zawsze efektywny. Przeglądanie pojedynczych wpisów na każdej z domen, szczególnie jeśli pod opieką mamy mnóstwo stron www, może zniechęcać. Ponadto nie jest trudno wówczas o wprowadzenie chaosu – weryfikacja wpisu po wpisie sprawia, że łatwo coś przeoczyć, o czymś zapomnieć. Szczególnie, że nie da się tego sprawdzić w ciągu kilku godzin czy nawet całego dnia. Nie dość więc, że jest to proces dość mozolny, to jeszcze kosztowny (koszt liczony jest w czasie straconym na ręczną weryfikację poprawności linków).

Nie istnieje też żadna standardowa wtyczka WordPress, która pozwoliłaby na masową weryfikację poprawności linków zamieszczanych na setkach posiadanych domen. To z kolei wymusza na większości użytkowników ręczne wyszukiwanie i sprawdzanie linków – wpis po wpisie.

 

Dzięki WPDASH weryfikujesz linki kilkoma kliknięciami

 

Ponieważ mamy świadomość, że sprawdzenie jakości linków wychodzących odgrywa ważną rolę w procesie pozycjonowania, udostępniliśmy taką opcję wszystkim użytkownikom WPDASH.

WPDASH jest naszym narzędziem, które powstało z myślą o sprawnym zarządzaniu nawet setkami domen z jednego panelu. Sprawne zarządzanie rozumiane jest tutaj także jako możliwość szybkiej weryfikacji poprawności linków wychodzących – w sposób masowy. Cały proces sprowadza się do wykonania zaledwie kilku kliknięć, po których w krótkim czasie można otrzymać obszerny raport.

Skanowanie zawartości domen trwa dosłownie chwilę. Następnie każdy użytkownik otrzymuje informację zwrotną na temat jakości linków wychodzących, mogąc – w razie konieczności – przystąpić do ich usuwania lub „naprawiania”.

Korzystając z WPDASH, każdy użytkownik otrzymuje więc szereg praktycznych funkcjonalności. Narzędzie znacznie usprawnia proces zarządzania setkami domen, nie tylko dając do nich dostęp z jednego wygodnego panelu, ale również pozwalając na szybkie weryfikowanie jakości linków wychodzących. Dzięki temu w łatwy sposób można podmienić nieaktualny już odnośnik – który zawiera przedawnione informacje, który nie kieruje do witryny z powodu jej przeniesienia w inne miejsce, który kieruje do wygaśniętej domeny czy strony przejętej przez spamera, itp.

Warto wiedzieć, że możliwość monitorowania linków wychodzących jest opcją standardową w WPDASH. Korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami – wszystkie najważniejsze funkcjonalności wliczone są w cenę.

Chcesz przekonać się, jak łatwo i szybko można weryfikować linki wychodzące? 

Kliknij, by wypróbować WPDASH za darmo.

zapisz się na beta testy

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *