Copywriting i tłumaczenia dla SEO – recenzja supertresc.pl

supertresc

Platforma supertresc.pl okiem klienta – recenzja

W życiu każdego online marketingowca przychodzi moment, kiedy trzeba zlecić tworzenie tekstów zewnętrznej agencji copywritingowej lub tłumaczeniowej. Jedną z ciekawszych platform zajmujących się tą branżą (a właściwie branżami, ponieważ mamy tutaj do czynienia zarówno z copywritingiem jak i translacją), z jakimi się spotkałem na polskim rynku, jest www.supertresc.pl. Co sprawia, że wybrałem właśnie ten serwis spośród wielu innych? Odpowiedź jest prosta – platforma ta daje przede wszystkim duże możliwości, jeśli chodzi o pozyskiwanie treści do celów związanych z optymalizacją. Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy greatcontent (bo tak nazywa się cała firma, a supertreść jest jej polską wersją) starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom SEO managerów. Pomyślano o wielu istotnych czynnikach, które po prostu upraszczają nam pracę.

Pokrótce je przybliżę:

Wielojęzyczność i cena adekwatna do poziomu tekstu – możliwość zamawiana tekstów o określonych poziomach jakości (różnią się stopniem zaawansowania oraz ceną), w wielu językach i dowolnych ilościach. Klientów anglojęzycznych (lub tych nastawionych na ekspansję na anglojęzyczne rynki) zainteresuje zapewne fakt, że na platformie można zamówić zarówno teksty amerykańsko- jak i brytyjsko-angielskie – pozwala to pokazać należyty respekt mieszkańcom obu części globu i umiejętniej trafić w ich gusta za pomocą lokalizacji treści. Warto zaznaczyć, że wielojęzyczne teksty mogą być zarówno copywritingiem, jak i tłumaczeniami.

Platforma supertresc

 

 

Intuicyjna obsługa i pomocny support – przygodę z platformą zaczyna się od pracy z automatycznym asystentem, który przeprowadza nas przez pierwsze etapy tworzenia zleceń. Niemniej jednak, obsługa platformy jest banalnie łatwa i zazwyczaj nie wymaga korzystania z jakiejkolwiek pomocy – menu jest przejrzyste, każda funkcja jest krótko wyjaśniona, a odpowiedzi na dodatkowe pytania można zazwyczaj znaleźć w dziale FAQ lub na firmowym blogu. Jednak nawet gdy zdarzy się, że potrzebujemy pomocy z większą ilością zleceń lub chcemy wyjaśnić jakąś kwestię – obsługa klienta jest na najwyższym poziomie. Zespół supertresc.pl staje na głowie, aby ich zleceniodawca był zadowolony – wiem to z doświadczenia. Pomogą znaleźć wyspecjalizowaną grupę autorów, doradzą, załadują zlecenie, a potem przypomną o konieczności jego odbioru (a w natłoku pracy zdarza się o tym zapomnieć).

Wyszukiwarka tematów – bardzo przydatne narzędzie, które pozwala znudzonemu i wypranemu z pomysłów marketingowcowi poprosić autorów o propozycje tematów artykułów lub postów (oraz oczywiście późniejsze dostarczenie treści poruszającej zasugerowane kwestie), które będzie mógł podpiąć pod swój biznes. Autorów jest wielu, więc można liczyć na duże zainteresowanie i inspirujący odzew.

Topic search

Analiza CRR – świetna funkcja, która pozwala na analizę pierwszych dziesięciu wyników w Google dla danej frazy wyszukiwania, pod kątem semantyki i częstotliwości występowania konkretnych słów kluczowych – strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o wyprzedzanie konkurencji.

Analiza CRR

Zarządzanie stopwords – włączenie stopwords (możliwości wstawienia przyimka w słowa kluczowe) pozwala nadać tekstowi bardziej naturalny wydźwięk. Funkcja ta sprawdza się szczególnie w przypadku treści w językach obcych (np. angielskim), ale bywa również pomocna w wersji polskiej. Delikatne urozmaicenie słów kluczowych zdaje się być dobrym pomysłem, ponieważ coraz to nowe aktualizacje Google idą w kierunku utożsamiania się z perspektywą czytającego użytkownika, a nie algorytmu – co za tym idzie, teksty powinny brzmieć bardziej ,,ludzko”.

Płatność – muszę przyznać, że system płatności jest bardzo wygodny i sprawiedliwy. Środki ładuje się z góry, co może być problematyczne w przypadku, gdy potrzebujemy tekstu na ,,teraz, zaraz”, ale i tu pomyślano o udogodnieniu – oprócz tradycyjnego przelewu bankowego, którego realizacja faktycznie może potrwać kilka dni, udostępniono opcję doładowania środków przez PayPal oraz Skrill (karta kredytowa etc.), dzięki czemu pieniądze pojawią się na naszym koncie supertreść w ciągu kilku minut od ich wysłania. Mimo, że fundusze na poczet zamawianego tekstu ładowane są jeszcze przed utworzeniem zlecenia, nie zostaną odjęte (a jedynie zarezerwowane) do momentu, w którym zaakceptujemy otrzymaną treść – płacimy więc tylko za pracę, która spełni nasze wymagania. Rozwiązanie to wydaje się być fair dla obu stron. Dużym plusem jest również fakt, iż nie musimy samodzielnie rozliczać się z każdym autorem i przejmować się rachunkami – na koniec miesiąca otrzymamy jedną, zbiorczą fakturę, z wyszczególnionymi zleceniami i ich cenami. Do wszystkich tych danych mamy również bieżący dostęp na platformie – nic nie dzieje się bez naszej wiedzy.

Ogólna funkcjonalność platformy – wszystkie funkcje i narzędzia wydają się być przemyślane. Tak jak już wspominałem, platforma dba o potrzeby klientów z branży online marketingowej i e-commerce. Na uwagę zasługuje między innymi automatyczne sprawdzanie dostarczanego tekstu pod względem występowania słów kluczowych (jeśli określone przez nas słowo kluczowe nie występuje w danym tekście tyle razy, ile sobie zażyczyliśmy, autor nie jest w stanie go odesłać), jak i plagiatu – sprytne oprogramowanie sprawdza zarówno zasoby wewnętrzne supertreści, jak i całą resztę internetu – dzięki temu mamy pewność, że dostarczony tekst jest unikatowy i nie zaserwujemy naszym czytelnikom duplikatu ściągniętego z innej witryny. Podoba mi się także możliwość oceniania autorów (tabela ewaluacji tekstów każdego z nich jest dostępna na ich profilach) i dodawania ich do swoich grup – w ten sposób możemy obcować tylko z tymi, których praca nam odpowiada i z łatwością dobierać odpowiednich do danego projektu.

Żeby nie było zbyt różowo, trzeba też trochę ponarzekać. Tutaj daruję sobie tworzenie listy, ponieważ doświadczyłem znacznie więcej pozytywów niż negatywnych stron korzystania z platformy. Jako słabą stronę wymieniłbym na dzień dzisiejszy brak dostępności niektórych języków – niestety, firma jest jeszcze dość młoda (ma zaledwie kilka lat), więc nie wszystkie kraje są w tej chwili obsługiwane. Sam byłem jednak świadkiem rozszerzania oferty o kolejne, więc wiem, że firma ciągle rozwija się w tym kierunku.

2 replies
 1. Dominik Wieczorek
  Dominik Wieczorek says:

  Supertresc.pl pod względem użyteczności wyznaczają nowe standardy. Po założeniu konta i kliknięciu w link potwierdzający w mailu wyskakuje uroczy komunikat, że konto musi zostać zweryfikowana przez serwis. Weryfikacja trwa do 24h. Tylko, że jak założyłem konto w piątek (godzina 11:37) to zaczęło ono działać dopiero w poniedziałek. Serio? Czekać na aktywację usługi prawie 3 dni? Fakt, że potem (w poniedziałek) zadzwoniła przemiła Pani i poinformowała mnie o tym, że konto już działa. Ucieszyłem się ale teksty już zdążyłem zamówić gdzie indziej. Naprawdę innowacyjne podejście do klienta w tym temacie.

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   Fakt to jedyny system, który weryfikuje telefonicznie swoich klientów. Ma to swoje plusy i minusy, ja aktywacje/tel opiekuna miałem na drugi dzień z rana.

   Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *