Pingwin 2.1 – czyżby Polak złamał enigmatyczny algorytm ?

RICO_2

Po 4-5 października,  kiedy Pingwin 2.1 zawitał do Nas do Polski w internecie na forach i blogach zawrzało.

Pamiętam jak dziś, jak patrząc w monitoring i spustoszenie w serpach parzyłem dzbanek melisy, aby zasnąć normalnie tego wieczoru 😉

Dziwnym zbiegiem okoliczności, akurat w dolinie krzemowej tego dnia wódke z Mattem pili Polscy TC z forum Google czyli, Gontarek i spółka. Kto wie co tam mieli dla Matta na pendrivach przywiezionych z PL 😉 ( taki branżowy żart oczywiście – serdecznie pozdrawiam chłopaków )

Nie będę tu pisał głupot i kocopołów, że moich klientów nie dotknął Pingwin 2.1 i że u mnie jest wszystko „na zielono”, bo mam uczulenie na takie bzdury moich kolegów z branży.

W/g Search Engine Roundtable 70 % pozycjonerów negatywnie dotyczyła ta zmiana algo, ale wiadomo nasze krajowe statystyki mistrzów PR są troszkę inne.

https://www.seroundtable.com/google-penguin21-poll-18411.html

Przeczytałem wiele artykułów na temat Pingwina 2.1, obejrzałem wiele webinary itp… i powiem szczerze, nikt nigdzie nie napisał/powiedział jak sobie poradzić w 100 % z tym „cholerstwem z Madagaskaru” pokazując przy tym domenę, a nie zamazane zrzuty ekranu z Search Metricsa i Analiticsa.

Nawet zaliczyłem jedno webinary w samym legendarnym  mozie, podczas którego zadałem proste pytanie do Pete Meyers‏ na Twitterze, ale odpowiedź dostałem rodem z video Matt Cutts na youtubie 😉

Ostatnio na blogu Cempera z LRT pojawił sie wpis , naszego kolegi z Wrocławia Bartosza Goralewicza – elephate na tematy wyjścia przez 301 i zmianę domeny głównej klienta.

Nie będę Wam „wpierdzielał piłkę” że to testowałem i to działa, bo to nie prawda. Nie przeprowadziłem żadnych jeszcze testów, gdyż nikt z moich aktualnych klientów jeszcze sie nie zdecydował na zmianę domeny z uwagi na brand itp.  Aktualnie czekam na „świadomego klienta” z podziobaną domeną i wtedy przeprowadzę test który nie omieszkam opisać na blogu.

Cały Case Study wydaje sie nie zbyt skomplikowany i „do zrobienia” nie dużym kosztem, wiec jak komuś sie uda to powtórzyć z pozytywnym efektem to śmiało zapraszamy do komentowania wpisu.

Google Penguin Recovery Method – The Orca Technique
Google Penguin Recovery Method – The Orca Technique via LinkResearchTools.com

 

 

3 replies
 1. Rafał
  Rafał says:

  Wydaje mi się że rozpracowanie pingwina jest możliwe ale w jakichś 75% i do tego trzeba znać dobrze php a co za tym idzie budowe algorytmów. W inny przypadku to tak jak by się krawiec brał za remont silnika.

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   Nie wiem czy tylko taka wiedza by wystarczyła, podejrzewam że nad tym algo pracuje wiele osób nie tylko że znajomością PHP 😉

   Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *